+48 59 814 40 56 recepcja@posejdon-ustka.pl
Atrakcje w okolicyAtrakcje w okolicy

Muzeum Ziemi Usteckiej – gdzie można zapoznać się z historią miasta poprzez zgromadzone w muzeum zbiory i eksponaty z przełomu XIX i XX wieku, fotografie, powojenne dokumenty oraz pamiątki po zlikwidowanej Stoczni Ustka . MZU to miejsce stałej wystawy regionalnej i wystaw czasowych.

Muzeum Chleba – mieści się w Ustce na poddaszu piekarni należącej do rodziny Brzóska. Zgromadzone zbiory przedstawiają historię i rozwój piekarnictwa i cukiernictwa. Do eksponatów należą dokumenty, zdjęcia, kartki pocztowe, urządzenia i naczynia produkcyjne : mieszadła, krajalnice, gofrownice, formy do ciast i piece. Najstarsze eksponaty pochodzą z XVII wieku.

Latarnia morska – wpisana do rejestru zabytków w dobie nawigacji satelitarnej jest atrakcją turystyczną miasta, a z jej galerii można podziwiać panoramę Ustki.

Bunkry Blüchera – fascynująca podróż w czasie korytarzami schronów niemieckiej Kriegsmarine

Rejs stylizowanym galeonem – podczas 40 minutowego rejsu można podziwiać zachód słońca nad Bałtykiem. Statek UNICUS cumuje w porcie Ustka (część wschodnia), przy ul. Marynarki Polskiej, naprzeciwko Kapitanatu Portu, obok Latarni Morskiej. Pływa od kwietnia do października oprócz wakacji letnich, podczas których statek Unicus realizuje rejsy turystyczne w porcie Darłowo. Statek DRAGON cumuje w porcie Ustka (część wschodnia), przy ul. Marynarki Polskiej, naprzeciwko Kapitanatu Portu, obok Latarni Morskiej. M/s Dragon pływa w Ustce w lipcu i sierpniu.

Swołowo ok. 20 km od Ustki – EUROPEJSKA WIEŚ DZIEDZICTWA KULTUROWEGO, „stolica” Krainy w Kratę ; do zwiedzenia zagroda muzealna w Swołowie oraz Muzeum Kultury Ludowej Pomorza. 8 budynków usytuowanych w południowej części wsi oddanych zwiedzającym w celu zobrazowania wiejskiej kultury Pomorza do 1945r. – rzemiosło, obyczaje i historia regionu przekazane za pomocą tradycyjnych ekspozycji oraz nowoczesnej techniki multimedialnej.

Pasieka w Krzemienicy ok. 18 km od Ustki – szklane ule prezentowane są w unikalnym, na skalę europejską, miejscu – ponad 160 letniej zagrodzie chłopskiej zbudowanej w systemie szachulcowym. Tutaj mieści się specjalistyczne gospodarstwo pszczelarskie”Wędrowna Barć”, które oprócz pasieki, prowadzi bardzo ciekawe pokazy. To zasługa cennych informacji, jak również umiejętności dzielenia się rodzinną pasją gospodarzy pasieki. Wyjątkowa dbałość o czystość genetyczną pszczelich rodzin przekłada się z kolei na ich łagodny, naturalny charakter. Dlatego praktycznie nie zdarzają się przypadki użądleń przy prezentacjach. Na miejscu prowadzona jest również sprzedaż świetnego jakościowo miodu, jego pochodnych i pierwszej na Pomorzu, certyfikowanej nalewki miodowej”Onisiówka”. Za swoją pracę oraz produkty gospodarze pasieki często otrzymują wyrazy uznania oraz liczne nagrody.

Dolina Charlotty – zaledwie 10km od Ustki nad jeziorkiem pośród bukowego lasu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku znajduje się oaza ciszy i spokoju. Dolina czaruje bajkową scenerią, eleganckimi wnętrzami i bliskością natury. Dolina oferuje szereg atrakcji: park linowy, ZOO, kajaki, rowery wodne ,wędkarstwo, wycieczki konne, fokarium i wiele innych.

Zamek Książąt Pomorskich – w kompleksie zamkowym mieści się Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, w którym zgromadzono zbiory sztuki dawnej i współczesnej, zabytki rzemiosła i obiekty etnograficzne, pamiątki związane z historią miasta Słupsk oraz największa kolekcja na świecie portretów Witkacego.

Winnica Anny De Croy w Głobinie – proponuje Państwu degustację win pochodzących z produkcji winnicy połączoną ze zwiedzaniem winnicy oraz pomieszczeń produkcyjnych i leżakowni. W trakcie prezentacji zostaje przedstawiony proces powstawania wytwarzanego przez winnicę wina wraz z urządzeniami służącymi do jego wytwarzania.

Aqua Park Hotelu Grand Lubicz w Ustce – kompleks basenowy zlokalizowany na dwóch kondygnacjach
Parter:
– basen sportowy 4-torowy 10/25 m o głębokości od 1,40 do 1,80 m
– basem rekreacyjny ze zjeżdżalnią, sztuczną rzeką oraz podwodnymi leżankami wodnopowietrznymi
– brodzik dla dzieci z atrakcjami wodnymi
– trzy wanny 12-osobowe z hydromasażem
– centrum Wellness z atrakcjami m.in. Sauna Fińska, Łaźnia parowa, Łaźnia ziołowa, Sauna IR, natryski doznań, kubły z zimną wodą, leżaki podgrzewane
Piętro – basen rekreacyjny wraz z basenem zewnętrznym – 364 m2 z wodą z solankową o wyjątkowych walorach leczniczych.

Rejsy wędkarskie i wyprawy morskie.

Rezerwat Wydma Orzechowska, wieża widokowa i ścieżka edukacyjna – na wzniesieniu wydmy (50m n.p.m) utworzonym z moreny czołowej, widać doskonale Ustkę.